BERLIN SVJETSKI KUP: Hrvatski vaterpolisti odigrali 10:10 protiv Srbije.
Hrvatska vaterpolo reprezentacija je osvojila prvo mjesto u skupini B s boljom gol-razlikom od Srbije te će u petak u 20.30 sati igrati četvrtfinale s četvrtoplasiranom reprezentacijom A skupine, Australijom.
Hrvatska vaterpolska reprezentacija odigrala je u dvoboju zadnjeg kola B skupine Svjetskog kupa u Berlinu protiv Srbije 10:10 (4:2, 2:3, 3:3, 1:2). Hrvatska je u trećoj utakmici razigravanja u skupini B zaslužila pobjedu protiv Srbije, koja nijednom nije vodila, ali i neriješenim ishodom izabranici trenera Ivice Tucka su izborili prvo mjesto u skupini i lakšeg suparnika u četvrtfinalu.
»Barakude« su bolje započeli susret i poveli s 3:0 protiv aktualnog trostrukog pobjednika ovog natjecanja, a i dokraja susreta Hrvatska je održavala skoro stalno vodstvo od jednog ili dva gola razlike. Ante Vukičević na 3:40 minuta dokraja postiže gol za vodstvo 10:8, da bi u sljedećem napadu Ognjen Stojanović smanjuje na 10:9. Minutu prije kraja Anđelo Šetka pogađa vratnicu, a Viktor Rašović izjednačava na 10:10 na 52 sekunde prije kraja što je bio i konačan rezultat. Kod Hrvatske je Ante Vukičević zabio tri gola, a Lovre Miloš dva, dok je Srbe predvodio Stojanović s četiri gola.
Hrvatsku reprezentaciju s tribina bodrio je i dr. Gordan Grlić Radman hrvatski veleposlanik u SR Njemačkoj i Boris Piškulić (djelatnik veleposlanstva) u društvu Rainer-a Hoppe, bivšeg njemačkog vaterpolo reprezentativca, danas (Vorsitzende der Fachsparte Wasserball Deutsche Schwimm-Verband (DSV). Među navijačima bilo je i 50-tak hrvatskih navijača.
VIDEO Utakmice Hrvatska Srbija 10:10

Hrvatska je osvojila skupinu s boljom gol-razlikom od Srbije te će u petak u 20.30 sati igrati četvrtfinale s četvrtoplasiranom reprezentacijom A skupine Japanom. Hrvatska nikad dosad nije bila pobjednik Svjetskog kupa, a samo jednom smo igrali finale – 2010. godine u rumunjskoj Oradei gdje smo izgubili od Srbije.

Izbornik Ivica Tucak u Berlin je doveo sljedeće igrače:Marko Bijač (Pro Recco) i Ivan Marcelić (Mladost); braniči Andro Bušlje (Olympiacos), Ivan Buljubašić (Mladost), Marko Macan (Jug CO) i Hrvoje Benić (Jug CO); centri Luka Lončar (Jug CO) i Josip Vrlić (Barceloneta) te vanjski igrači Xavi Garcia (Jug CO), Andrija Bašić (Vouliagmeni), Lovre Miloš (Mladost), Loren Fatović (Jug CO), Anđelo Šetka (Jadran), Ante Vukičević (Marseille) i Franko Lazić (Mladost).
Svjetski kup u vaterpolu je međunarodno vaterpolsko reprezentativno natjecanje koje se održava svake dvije godine počevši od 1979. do 1999.. Idući kup se održao nakon tri godine, 2002., a prekidući kup nakon 4 godine, 2006. Svjetski kup jedino je veliko natjecanje na kojem Hrvatska nikada nije osvojila zlato.
Iako je natjecanje nosilo naslov "svjetskog", nije se profiliralo kao "udarno" odnosno kao natjecanje na koje su najbolje svjetske reprezentacije slale najbolje igrače odnosno kao natjecanje kojeg je osvojiti bilo imperativom

Hrvatska reprezentacija je na Svjetski kup došla sa snažnim ambicijama i željom da osvoji zlato. Naime, to je jedino vaterpolsko natjecanje koje nikada nismo osvojili. Na prethodna dva izdanja osvojili smo drugo i treće mjesto, a ovaj puta se otvoreno najavljuje borba za zlato. Time bismo kompletirali zlatne medalje s Olimpijskih igara, Svjetskog i Europskog prvenstva, FINA Svjetske lige, Len Europskog kupa i Mediteranskih igara. U tom bi slučaju postali prva reprezentacija sa zlatima sa svih natjecanja.
Hrvatska je Svjetskom kupu u Berlin započela natjecanje u skupini B, zajedno sa Srbijom (10:10), Južnom Afrikom (25:2) i SAD-om (15:10), dok se u skupini A razigravali: Australija, Njemačka, Mađarska i Japan. Hrvatska nakon prvog mjesta u skupini B danas igra s Australijom.

Veleposlanik RH u SR Njemačkoj dr. Gordan Grlić Radman razgovarao je u Berlinu s Pericom Bukić (nekad najbolji svjetski vaterpolist) koji je bio aktivan i u politici: član je Hrvatske demokratske zajednice te je u dva mandata bio zastupnik u Hrvatskom saboru.
Dvostruki je dobitnik Državne nagrade za šport "Franjo Bučar", 1991. osobno i 1996. kao član reprezentacije.
S puno uspjeha igrao je na reprezentativnom planu, gdje je osvojio i tri olimpijske medalje. Za reprezentaciju bivše SFRJ je odigrao 32 susreta.
2008. godine primljen je u Međunarodnu Kuću slavnih vodenih športova. Peričin sin Luka također je vaterpolist i od Mediteranskih igara 2013. hrvatski reprezentativac. Perica Bukić je član Upravnog odbora Svjetske udruge vaterpolskih klubova.
FOTO GALERIJA - BERLIN SVJETSKI KUP: Hrvatski vaterpolisti odigrali 10:10 protiv Srbije