KK Cedevita vodila +31 protiv Albe na kraju 109:102 pobjeda zagrebčana u Berlinu.
KK Cedevita je u susretu sedmog kola B skupine Eurokupa pobijedila ALBU sa 109:102 ostvarivši četvrtu pobjedu u skupini.
Utakmica je održana u berlinskoj Mercedes- Benz Areni pre 6976 gledatelja.
Košarkaši Albe Berlin bili su jedno od najugodnijih iznenađenja natjecanja. Jedini su u skupini porazili moćnu Lokomotivu. Međutim, protiv Cedevite su izgubili obje utakmice. U Zagrebu je bilo 75:73, a uzvrat u Berlinu je okončan rezultatom 109:102. Hrvatski prvak je u Berlinu odigrao dva različita poluvremena, fantastično prvo i vrlo slabo drugo. Cedevita je umalo prokockala vodstvo od  +21 razlike, kako je pisalo na semaforu u trećoj četvrtini kod rezultata 30:61 za Cedevitu da bi se  srećom ipak uspjeli iščupati na kraju rezultatom 109: 102 i uknjižiti novu pobjedu.

Košarkaši Cedevite počeli su utakmicu odlično te su u prvoj četvrtini utakmice imali rezultat od 32:11. Druga četvrtina je također pripala Cedeviti rezultatom 29:27.  Potom je uslijedilo potpuno opuštanje igrača Cedevite koji su treću i četvrtu četvrtinu utakmice izgubili 25:18 i 39:30.

Momčad novog trenera Slavena Rimca sjajno je ušla u susret. Povela je 20:9, a na koncu prve četvrtine je imala velikih +21 (32:11). Hrvatski prvak je u drugoj dionici povećao prednost na 31 razlike (61-30), a na odmor se otišlo rezultatom 61:36. Nažalost, u drugom dijelu hrvatski sastav je neobjašnjivo pao i ALBA je polako smanjivala zaostatak. Minutu prije kraja njemački sastav je stigao na minus šest (93-99), a 18 sekundi prije kraja bilo je tek četiri poena razlike (103:99). Ipak, više od toga nije išlo.

Cedevitu su do pobjede predvodili Justin Cobbs s 20 koševa i 9 asistencija, Jacob Pullen s 18 koševa i 4 asistencije, Vitor Benite sa 17 koševa, te James Bell s 14 koševa. U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Rokas Giedraitis i Jonas Mattisseck s po 16 koševa.

Utakmicu u Berlinu pratio je s tribina i veliki broj hrvatskih navijača među kojima su bili i veleposlanik RH dr. Gordan Grlić Radman, Ante Cicvarić ministar savjetnik, hrvatski rukometaši Marko Kopljar i Jakov Gojun koji igraju u Berlinu, svećenici HKM Berlin fra Edvard Sokol i Mijo Šabić, predsjednica župnog Vijeća HKM Berlin Anica Krstanović, te hrvatski poduzetnici Mario Ćuk i Jakov Kolak koji su bili među navijačima, koji su bodrili Cedevitu iz Zagreba.

Nakon utakmice  veleposlanik RH  u SR Njemačkoj dr. Gordan Grlić Radman i Ante Cicvarić ministar savjetnik čestitali su upravi zagrebčana na pobjedi u 7. kolu EuropaCupa. Razgovarali su s novim članovima uprave Cedevite i gračima te im uputili iskrene čestitke.

KK Cedevite od prije dva tjedna ima novu upravu a umjesto dosadašnjeg predsjendika Mladena Vebera koji je dužnost predsjednika kluba obnašao 12 godina, Emil Tedeschi je postao novi predsjednik KK Cedevita i nalazi se čelu kluba. Tedeschi je ujedno i predsjednik Uprave Atlantic Grupe, koji su glavni sponzori kluba.

Na mjesto sportskog direktora KK Cedevita, na kojem je 10 godina bio Matej Mamić nekadašnji uspješni igrač Albe iz Berlina, imenovan je Veljko Mršić u čijem su prijašnjem trenerskom mandatu u KK Cedeviti ostvareni relevantni rezultati u nacionalnim i međunarodnim natjecanjima.

Veleposlanik dr. Grlić Radman zaželio je direktoru Mršiću puno uspjeha na novoj poziciji sportskog direktora. Veljko Mršić je bivši trofejni hrvatski igrač koji iza svoga imena ima tri naslova prvaka Hrvatske i dva Kupa Krešimir Ćosić.

Mjesto glavnog trenera KK Cedevita iz Zagreba, momčadi koja igra u Eurokupu 7Days i ABA ligi umjesto Sita Alonsa preuzeo je Slaven Rimac, dosadašnji trener Cedevitine momčadi koja se natječe u HT Premijer Ligi.

Košarkaše KK Cedevita u Berlinu s klupe su vodili: trener Slaven Rimac, pomoćni trener Teo Čizmić i Ivan Perinčić, atletski trener Matko Jovanović, menadžer Marko Jovanović, terapeuti Slaven Durlen i Mislav Mikus, liječnik Tomislav Cerovski i logističar Nenad Bratković.

Cedevita u svojim vitrinama ima pet titula državnog prvaka i šest Kupova, dok je u regionalnom takmičenju četiri puta igrala u finalu i sva četiri puta ostala bez pehara.