2000. - 2024.
Najstariji mjesečnik u Njemačkoj
24 godine s Vama!

Datum:

SD Croatia Berlin ušla u finale Defendo – Pokala 7er Altliga Ü40 – Pobjedom nad Grünauer BC 1917 rezultatom 3:2.
SD Croatia Berlin najtrofejnija i najuspješnije hrvatsko nogometno društvo u Njemačkoj, koje aktualno ima pet momčadi u različitim starosnim ligama, došla je do još jednoga velikog uspjeha.
U polufinalu berlinskog  Defendo – Pokala 7er Altliga Ü40 uspjeli su savladati momčad Grünauer BC 1917 rezultatom 3:2 i ući u finale ovog prestižnog kupa.

Utakmica je odigrana na stadionu Bosestr. koji je domaći stadion SD Croatia Berlin, po prohladnom i kišovitom vremenu u kasnom večernjem terminu.
Berlinski nogometni savez – (Berliner Fußball-Verband e. V.) BFV ima 389 sportskih nogometnih društva u kojima je registrirano 3464 članova ili članica, ove krovne berlinske nogometne udruge.

U ovosezonskom natjecanjui za najbolju momčad  Defendo – Pokala 7er Altliga Ü40 učešće je uzelo 96 berlinskih momčadi, čiji su igrači do finalne utakmice postigli 653 pogodka odnosno 6,9 pogodaka po utakmice.
Valja napomenuti da se radi o igračima iznad 40 godina i da se 7 igrača na terenu nadmeću na prostoru od samo pola nogometnog terena, te da je glede toga i veći broj obostranih pogodaka. Igra se 2×30 minuta.

Kockasti SD Croatia Berlin već su do sada 4 puta bili osvajači Defendo – Pokala 7er Altliga Ü40, a najnoviji ulazak u finale je još jedan dokaz s kolikom ozbiljnošću i željem za sportskim uspjehom, nastupa ova momčad SD Croatia, koju trenerski predvodi Igor Čaktaš također igrač ove momčadi, te menadžer i dopredsjednik sportskog društva SD Croatia Berlin.

SD Croatia 7er Altliga Ü40  već je u prvom poluvremenu u 11. minutu utakmice, došla je do vodstva od 1:0 pogotkom autogolom igrača gostiju Rene Minowa koji je skrenuo loptu koju je prema vratnicama uputio Miroslav Slišković.  Netom potom u 13. minutu za 2:0 zabio je Miroslav Slišković. Gosti su ubrzo smanjili rezultat na 2:1 pogotkom Roberta Wendta (Grünauer BC 1917), te u 27 minutu utakmice poravnali rezultat na 2:2 pogotkom istog igrača.

To je bio i rezultat prvog poluvremena, da bi se u drugom poluvremenu nastavilo oštro i snažno a sve u želji za pobijedom obadvije momčadi.
Nogometaši SD Croatia Berlin u 50. minutu utakmice postigli su odlučujući i pobjedonosni pogodak, koji je postigao Oliver Bijader te tako s rezultaom od 3:2 protiv odlične momčadi Grünauer BC 1917 doveo SD Croatia Berlin u još jedno finale  ovog prestižnog berlinskog kupa.

SD Croatia Berlin 7er Altliga Ü40 nastupila je u sljedećem kadru: Ivan Pelivan, Kristijan Bošnjaković, Oliver Bijader, Mario Slišković, Miroslav Slišković, Robert Pocrnić, Stipo Vrdoljak, Darko Mijić, Petar Tustonjić, Slobodan Šimunović, Marijo Mokrović, Ivan Lucić i trener Igor Čaktaš.

U drugoj polufinalnoj utakmici Defendo -Pokala 7er Altliga Ü40 igrale su momčadi TSV Mariendorf 1987 7er i SV Stern Britz 1889 7er gdje je momčad TSV Mariendorf 1987 slavila pobjedu rezultatom 2:1, te će tako uskoru u finalu odmjeriti snagu s hrvatskom momčadi  SD Croatia Berlin, gdje ćemo dobiti ovogodišnjeg nositelja Defendo pokala za sezonu 2021/2022. Termin odigravanja finalne utakmice je ba “Vatertag” praznik u Njemačkoj a odigrat će se 26.05.2022.

Nakon utakmice trener Igor Čaktaš kazao nam je kako je zadovoljan još jednom pobjedom i petim nastupom do sada u finalu Defendo -Pokala, koji su zaradili svi skupa ovom pobjedom. Zahvalio se svim igračima u kadru koji su svojim zalaganjem i trudom doprinjeli još jednom, ovom za SD Croatia značajnom uspjehu.

Čaktaš nam je naglasio kako mu je žao da nije mogao sve igrače staviti u prvu potsavu ali da zasigurno to ne umanjuje njihovu igrčku i športsku kavalitetu. Na kraju je pobjedio naš kolektiva a bit će prilike za sve da ponovno zaigraju i daju svoj doprinos ovim našim uspjesima, kao i do sada, kazao je trener Čaktaš, te pohvalio kompletnu momčad i najavio da će u finalu dati sve od sebe da osvoje po peti put u nizu ovaj prestižni berlinski pokal.

Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti Berlinski magazin i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.