HDZ-ova lista za Dijasporu: Vinko Sabljo iz Švicarske  na 8. mjestu  a Ivan Karlo Stipić iz Berlina-Njemačka na 10. mjestu.
U 11. izbornoj jedinici na listi HDZ-a  koju predvodi Zdravka Bušić, na 8.mjestu nalazi se Vinko Sabljo iz Švicarske a na 10. mjestu je Ivan Karlo Stipić iz Berlina-Njemačka.
Za predstojeće izbore u RH koji su na rasporedu 5. srpnja u Hrvatskoj odnosno u dijaspori 4. i 5. srpnja, kada se bira 10. saborski saziv Republike Hrvatske, bira se 151. zastupnika, od kojih 140 u deset izbornih jedinica u Hrvatskoj, tri će birati dijaspora, odnosno hrvatski državljani s prebivalištem u inozemstvu, a osam pripadnici nacionalnih manjina u 12. jedinici koju čini cijela zemlja.

Predsjedništvo i Nacionalno vijeće HDZ-a nakon višesatnog sastanka usvojili su izborne liste za predstojeće parlamentarne izbore. Nakon što su početkom mjeseca objavljeni nositelji lista, poznata su i brojna ostala imena koja će se naći na izbornim listama a koje donosimo u nastavku.

Podsjetimo i na nositelje listi koji su već ranije objelodanjeni. U prvoj izbornoj jedinici nositelj će biti premijer Andrej Plenković, u drugoj Gordan Jandroković, 3. Žarko Tušek, 4. Ivan Anušić, 5. Zdravko Marić, 6. Davor Božinović, 7. Tomo Medved, 8. Oleg Butković, 9. Ivan Malenica, 10. Vili Beroš, 11. Zdravka Bušić.

HDZ je danas objavio i sve konačne liste kandidata za izbore za 10. saziv Hrvatskog sabora a interesantna je 11. izborna jedinica gdje će tri  zastupnika birati dijaspora. U 11. izbornoj jedinici na listi HDZ-a koju predvodi Zdravka Bušić nalaze se i Vinko Sabljo iz Švicarske koji zauzima 8. mjesto te na 10. Mjestu je Ivan Karlo Stipić iz Berlina- Njemačka.

Ovako izgleda konačna lista kandidata za  XI. izbornu jedinicu za 10. Saziv Hrvatskog sabora.
XI. izborna jedinica
1. Zdravka Bušić
2. Nevenko Barbarić
3. Radoje Vidović
4. Stana Burić
5. Ivica Mišić
6. Josip Gelo
7. Danijel Nikolić
8. Vinko Sabljo
9. Joso Marković
10. Ivan Karlo Stipić
11. Anita Paurić
12. Ana Andrić
13. Julijana Jakešević
14. Ivan Baćak

HDZ danas predaje Državnom izbornom povjerenstvu (DIP) kandidacijske liste za Hrvatski sabor.
Pogledajte kako izgledaju kandidacijske liste HDZ-a za 10. saziv Hrvatskog sabora.

I. izborna jedinica
1. Andrej Plenković
2. Željko Reiner
3. Nina Obuljen Koržinek
4. Zvonko Milas
5. Darko Klasić (HSLS)
6. Željko Turk
7. Ljubica Lukačić
8. Mario Kapulica
9. Ivan Ćelić
10. Marica Jančić
11. Ivan Vidiš
12. Mislav Herman
13. Miljenko Filipović
14. Ivo Lučić

II. izborna jedinica
1. Gordan Jandroković
2. Miroslav Tuđman
3. Dario Hrebak
4. Ante Deur
5. Gordan Grlić Radman
6. Miro Totgergeli
7. Darko Sobota
8. Siniša Šukunda
9. Ante Plazonić
10. Ruža Hrga
11. Tomislav Okroša
12. Sonja Celiščak
13. Franciska Palić
14. Antun Bačić

III. izborna jedinica
1. Žarko Tušek
2. Darko Horvat
3. Anđelko Stričak
4. Damir Habijan
5. Zoran Gregurović
6. Ljubomir Kolarek
7. Marijan Kostanjevac
8. Ljubica Jembrih
9. Dražen Srpak
10. Nadica Dreven Budinski
11. Emil Gredičak
12. Vjeran Vrbanec
13. Nevenka Benić
14. Siniša Jenkač

V. izborna jedinica
1. Zdravko Marić
2. Mario Banožić
3. Josip Aladrović
4. Pero Ćosić
5. Marijana Balić
6. Mladen Karlić
7. Darko Puljašić
8. Danijel Marušić
9. Nikola Mažar
10. Ankica Zmaić
11. Josip Šarić
12. Anamarija Blažević
13. Ljubica Maksimčuk
14. Stevo Culej

VI. izborna jedinica
1. Davor Božinović
2. Marijana Petir
3. Krunoslav Katičić
4. Dražen Barišić
5. Ivan Celjak
6. Dražen Bošnjaković
7. Tugomir Majdak
8. Mario Župan
9. Željka Josić
10. Mato Čičak
11. Marin Piletić
12. Magdalena Komes
13. Krešimir Ačkar
14. Miro Kovač

VII. izborna jedinica
1. Tomo Medved
2. Tomislav Ćorić
3. Nada Murganić
4. Davor Ivo Stier
5. Tomislav Klarić
6. Josip Salapić
7. Domagoj Ivan Milošević
8. Nikolina Brnjac
9. Marija Jelkovac
10. Majda Burić
11. Tomislav Masten
12. Tomislav Lipošćak
13. Vladimir Iviček
14. Maja Grba Bujević

VIII. izborna jedinica
1. Oleg Butkovic
2. Gari Capelli
3. Anton Kliman
4. Ivica Kirin
5. Ilirijana Croata Medur
6. Kristijan Staničić
7. Josip Borić
8. Monika Udovičić
9. Josip Ostrogović
10. Dalibor Čandrlić
11. Tatjana Tomaić
12. Iva Letina
13. Nada Rupčić
14. Ivan Bubić

IX. izborna jedinica
1. Ivan Malenica
2. Grozdana Perić
3. Ante Sanader
4. Marijan Kustić
5. Rade Šimičević
6. Nediljko Dujić
7. Luka Brčić
8. Josip Bilaver
9. Branka Juričev Martinčev
10. Anita Pocrnić Radošević
11. Nikolina Baradić
12. Vinko Zulim
13. Josip Begonja
14. Božidar Kalmeta

X. izborna jedinica
1. Vili Beroš
2. Branko Bačić
3. Blaženko Boban
4. Andro Krstulović Opara
5. Mato Franković
6. Ante Mihanović
7. Goran Dodig
8. Ivan Budalić
9. Marija Vučković
10. Petar Škorić
11. Jure Brkan
12. Danica Baričević
13. Ante Bačić
14. Nikola Dobroslavić

XI. izborna jedinica
1. Zdravka Bušić
2. Nevenko Barbarić
3. Radoje Vidović
4. Stana Burić
5. Ivica Mišić
6. Josip Gelo
7. Danijel Nikolić
8. Vinko Sabljo
9. Joso Marković
10. Ivan Karlo Stipić
11. Anita Paurić
12. Ana Andrić
13. Julijana Jakešević
14. Ivan Baćak

Video vijesti

Najave i termini